NÁŠ TIP: Srpen
5.8.2019

Srpen – Pozor na vysoké teploty.

Na začátku srpna odřízneme rostlinám rajčat vrcholky. Další plody by již nedozrály. Čínské a pekingské zelí vyseté v červenci je třeba nyní vyjednotit a přihnojit. Tuto zeleninu, japonskou ředkev, mangold, salát můžeme do poloviny srpna také ještě vysévat.

Trvalky, které odkvetly, můžeme dělit a přesazovat od konce srpna. Přesazujeme a vysazujeme kosatce, tulipány, narcisy a ostatní cibuloviny, kvetoucí na jaře.

Odplozené výhony maliníku a ostružiníku odstraníme spolu se slabými výhony. Odstřihneme je hned u země. Keře rybízu a angreštu můžeme po sklizni prořezat - odstraníme čtyřleté a starší větve a všechny slabé a neduživé výhony. Je vhodná doba na výsadbu nových sazenic jahodníku, aby do zimy dobře zakořenily. Zárodky úrody příštího roku se zakládají již letos. Je-li sucho, musíme sazenice dobře zalévat. Jednotlivé rostliny nesmíme příliš utopit.

V srpnu je někdy horko a proto si počínejte opatrně při sekání trávníku. Příliš nízko posekaný trávník slunce spálí. Je-li tropický týden, sekejte raději o 1 cm výše. V srpnu potřebují sestříhat živé ploty ze všech dřevin opadavých i stálezelených a to včetně jehličnanů. Koncem srpna už můžeme vysazovat jehličnany se zemním balem.
 
 

Trávník necháváme vyšší, aby se nespálil.